Hírek
2020. Május 29. 17:52, péntek |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Letartóztatták az idős bácsit leütő és kirabló férfit
Összesen 14 600 forint értékben rabolt. A bíróság pénteken elrendelte a letartóztatását.
A 22 éves békési férfi március 15-én 20 óra 50 perc körül Esztergomban a járdán gyalogló 85 éves sértettet hátulról nagy erővel a tarkóján megütötte és meglökte, amitől az idős férfi elvesztette az egyensúlyát és a földre esett és beverte a fejét. A gyanúsított ekkor a bácsi a válláról letépte kézi táskáját, majd elszaladt. A 85 éves sértett a sötét utcán hátulról, meglepetésszerűen, nagy erővel ért támadást korlátozottan volt képes elhárítani – közölte az ügyészség.
A táskában a sértett iratai, mobiltelefonja és pénztárcája volt, amelyben 1100 forintot tartott. A rablás elkövetési értéke 14 600 forint, amely részben megtérült, mert a nyomozó hatóság a kézitáskát, az irattartóban tárolt közokiratokat, a kulcscsomót és a pénztárcát megtalálta és azt a visszaadta a bácsinak.

Bizonyítottság esetén 5-10 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő a rabló.
A férfi 4 alkalommal már volt büntetve vagyon elleni bűncselekmények miatt, ezek közül őt a bíróság 2017-ben rablás bűntette és más vagyon elleni bűncselekmények miatt 1 év 9 hónap fiatalkorúak fogházában letöltendő szabadságvesztés büntetésre ítélte, mely büntetését 2019. június 9-én töltötte le, továbbá a férfi ellen további három büntetőeljárás van folyamatban garázdaság bűntette, lopás vétsége és rablás bűntette miatt.
Az ügyészség indítványozta a férfi letartóztatása elrendelését a bűnismétlés veszélye miatt.
Az Esztergomi Járásbíróság nyomozási bírája a férfi letartóztatását egy hónapra elrendelte.
Korábbi cikkek:
Elítélték a lányt, aki hátba szúrta diáktársát Esztergomban
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
2026. Április 21. 16:00, kedd | Életmód
MME: ne vigyük haza a madárfiókákat!
A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért ne vigyük haza őket - hívja fel a lakosság figyelmét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
