Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2012. Október 25. 12:53, csütörtök | Helyi
Forrás: lvp

Megvan a tizennegyedik Vitéz-kupagyőzelem

Megvan a tizennegyedik Vitéz-kupagyőzelem

Megszerezte tizennegyedik kupagyőzelmét az Esztergomi Vitézek csapata a hétvégén, az együttes ugyanis meggyőző fölénnyel, 22-3-ra verte az esztergomi kupadöntőben a Kecskeméti ARC alakulatát.

Esztergom adott otthont a rögbi magyar kupa döntőjének és bronzmeccsének a hétvégén. A finálét az Esztergomi Vitézek Suzuki Rugby SE alakulata vívta a kecskeméti rögbisekkel, így a két alakulat a kupadöntőben megismételte a júniusi bajnoki finálét. A mérkőzésen erőteljesen kezdtek a csapatok, a KARC pedig már a 3. percben egy félpályás szabadrúgásból megszerezte a vezetést. A vendégelőnyt azonban hamar lerombolta a hazai együttes, hiszen az erőteljesen játszó Berbesi kiegyenlített a 11. percben. A Vitézek játékosai ettől kezdve folyamatosan támadtak, és egyértelműen irányították a találkozót. Még Bíró a 18. percben történő 10 perces kiállítása sem zavarta meg a hazaiak játékát. A 20. percben, egy összecsapást követően Novák súlyos kézsérülést szenvedett, a csapat viszont Heckel révén újabb célt ért el, beállítva ezzel a 12-3-as félidei eredményt.

A második játékrész folytatta a támadást a Vitéz-alakulat, már a 6. percben a csapatkapitány, Koller ért el újabb célt, növelve az előnyt. Az esztergomiak nem engedték kibontakozni a nagy erőket mozgósító kecskemétieket, pedig előbb Suiogánt, majd Mészárost is kiállította a játékvezető. A 33. percben aztán büntetőhöz jutott a Vitézek csapata, és a hibátlanul rúgó Collet növelte is az előnyt. A meccs hátralévő részében már nem változott az eredmény, így a magabiztosan játszó Vitézek teljesen megérdemelten hódították el a Magyar Kupát, immár 14. alkalommal.

A bronzmérkőzésen a Százhalombatta 66-12-re verte az Exiles csapatát. A mérkőzéseket pedig megtekintette Jan Luc Reballal, a magyar válogatott francia szaktanácsadója is.

Szombaton a válogatotté lesz a főszerep, legjobb rögbiseink ugyanis világbajnoki selejtező mérkőzésre utaznak Szlovéniába Neuzer András szövetségi kapitányi vezetésével.

Magyar Kupadöntő
Esztergomi Vitézek Suzuki - Kecskemét 22:3 (12:3)
Esztergom 300 néző, vezette: Szeidl Tamás
Esztergom: Heckel, Kovács, Nagy, Novák, Jámbor, Berbesi, Haspel, Koller, Bíró, Soós, Remsik, Suiogán, Mészáros, Makuvek, Collet.
Csere: Siroki 1, Madarász, Jimenez,
Célok: Berbesi 5, Heckel 5, Koller 5, Collet 7.
Edző: Sölősi László

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.