Hírek
2013. Július 03. 07:57, szerda |
Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter
Vitéz János Tanárképző Központ lett az esztergomi kar
Vitéz János Tanárképző Központ néven a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának részeként működik tovább az esztergomi kar.
Megszűnt július elsejével a Pázmány egyetem Vitéz János Kara Esztergomban, ám az intézmény továbbműködik, mint az egyetem központja. Mindez derül ki az új dekán hallgatóknak küldött leveléből, melyben Botos Máté kifejtette, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem egyetemi tanácsának a fenntartó által jóváhagyott döntését követően a Vitéz János Kar „Vitéz János Tanárképző Központ”néven a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar részeként működik.
A változás értelmében így július elsejétől a kari feladatokat a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar látja el, immár nemcsak a piliscsabai, hanem az esztergomi helyszínen is.
A dékán arra törekszik, hogy a régi-új kar további működése során híven megőrizze a 170 éves esztergomi tanítóképző hagyományait és eredményeit, és hogy az integráció ne zavarja meg a tanulmányokat. Botos Máté hozzátette, a változással a hallgatók jogviszonya, egyetemi polgári jogai és kötelességei nem változnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2026. Március 26. 20:43, csütörtök | PR
Gödöllőt szépíti a Jánosik Kft.
Nyílt közbeszerzésen nyerte el 28 hónapos időtartamra a Jánosik és Társai Kft. Gödöllő város közigazgatási területének növényápolási munkáit – tájékoztatott Jánosik Lajos, a cég tulajdonosa.
