Hírek
2014. Szeptember 25. 07:40, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Pollenhelyzet - Több helyen még mindig riasztás van a parlagfű miatt
Továbbcsökkent a parlagfű pollenkoncentrációja, de még tart a parlagfűszezon: több helyen még mindig első- és másodfokú riasztás van érvényben - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat az MTI-vel.
Az Országos Környezetegészségügyi Intézet Aerobiológiai Monitorozási Hálózatának észlelései szerint továbbra is az Alföldön magasabb a pollenkoncentráció. Nyíregyháza környékén, az ország észak-keleti szegletében az elmúlt héten a parlagfű napi átlagos koncentrációja még elérte a légköbméterenkénti 50-99 pollenszemet, ami a másodfokú riasztási szintnek felel meg.
Az Alföld nagyobb részén, az Északi-középhegység Salgótarjántól keletre eső vonulatai mentén, a Kisalföldön, valamint a Kaposvári mérőállomás környezetében elsőfokú riasztás van érvényben. A következő napokban a parlagfű pollenkoncentrációjának további mérséklődésére lehet számítani, de az Alföldön még így is elérheti a magas szintet - írta az ÁNTSZ.
A Parlagfű Pollen Riasztási Rendszer térképe a szezonban hetente frissül és elérhető: a http://oki.antsz.hu/ címen, valamint a www.facebook.com/tisztiorvos oldalon. A térkép az Ambrosia pollenkoncentrációjának adott hétre jellemző, becsült országos eloszlásáról ad tájékoztatást, míg ennek egészségügyi szempontú megítéléséhez a riasztási kategóriák szín szerinti besorolása szolgál támpontul. Az ÁNTSZ felhívta a figyelmet, hogy a grafikus ábrázolás egy-egy térség átlagos pollenhelyzetének megítéléséhez ad viszonyítási alapot, azonban egy parlagfüves terület közelében az egészségügyi terhelés többszöröse érheti a szervezetet. Emellett az időjárás szerepe is jelentős: egy csapadékos időszakot követően pollenből is kevesebb van a légtérben.
További információk és részletek elérhetők a http://oki.antsz.hu/files/jelentesek/pprr/aktualis.pdf oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 09. 09:01, kedd | Helyi
Így látják saját egészségüket a nők a Richter Gedeon nemzetközi kutatása szerint
2025. November 04. 08:50, kedd | Helyi
Rekordadománnyal zárult a Richter Egészségváros 2025-ös szezonja
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
