Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2015. Június 19. 18:46, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Pollenhelyzet - várhatóan mérséklődik a levegőben lévő virágpor mennyisége

Pollenhelyzet - várhatóan mérséklődik a levegőben lévő virágpor mennyisége

Az országon átvonuló hidegfront miatt a hétvégén várhatóan országszerte mérséklődik a levegőben lévő virágpor mennyisége, ugyanakkor a pázsitfüvek pollenkoncentrációja továbbra elérheti a közepes-magas szintet.

Közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) pénteken az MTI-vel.

A csalánfélék virágporának mennyisége jellemzően a közepes, az útifűé és a lóromé pedig az alacsony tartományban alakul.

Már elkezdődött a libatopfélék és a kenderfélék virágzása is, de pollenjükből egyelőre csak egy-egy szem fordul elő a levegőben. A kevésbé jelentős allergének közül jelen van még a fenyőfélék, a bálványfa, a hársfa, a szelídgesztenye, a bodza, valamint a ciprus- és tiszafafélék virágpora, általában alacsony koncentrációban - írták.

Címkék: allergia, pollen

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját