Városlista
2026. január 7, szerda - Attila

Hírek

2018. Május 16. 12:57, szerda | Életmód
Forrás: mti

Rendkívül fontos az egyensúly a fogyókúrában

Rendkívül fontos az egyensúly a fogyókúrában

A koplalás és bizonyos táplálékok megvonása különböző betegségeket, problémákat idézhet elő, ezért a fogyókúra alatt is meg kell tartani az egyensúlyt

- közölte Antal Emese dietetikus az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában. A TÉT Platform Egyesület szakmai vezetője példaként említette, hogy az alacsony szénhidrátbevitel általában túlzott fehérjefogyasztással társul. A szénhidrát megvonása miatt koncentrációzavar és fáradékonyság jelentkezhet, a sok fehérjétől pedig vesegondok és csontritkulás alakulhat ki.

Hangsúlyozta, a koplalás és a kevés kalória bevitele sem jó módszer, mert olyankor raktározni kezd a szervezet, az első pár kilogramm könnyen és gyorsan lemegy, de utána "jojózás" kezdődik.

Az a normális, ha heti fél, egy kilogrammot fogyunk, ha mértéket tartunk és a helyes étkezés mellett növeljük a mozgást - hangoztatta a dietetikus.

Kiemelte, a fogyókúrával egészségünket alapozzuk meg, ezért nem rövid és gyors lehetőségeket kell keresni, hanem olyat, amelyet hosszú távon is fenn lehet tartani.

Címkék: egyensúly, fogyókúra

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 07. 07:54, szerda | Életmód

Idén is balatoni termelők nyerték a Magyar Bor Nagydíjat

2026. Január 07. 07:51, szerda | Életmód

Meghalt Tarr Béla

Életének hetvenegyedik évében, kedden meghalt Tarr Béla Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, többek közt a Sátántangó és a Werckmeister harmóniák című filmek alkotója

2026. Január 06. 07:22, kedd | Életmód

Az énekes rigó az év madara 2026-ban

Az énekes rigó lett az év madara 2026-ban a lakossági internetes szavazás eredményeképpen - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn az MTI-vel.