Városlista
2025. október 19, vasárnap - Nándor

Hírek

2012. Január 06. 14:02, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Riasztás: pusztító szélrohamok támadnak hazánkra

Riasztás: pusztító szélrohamok támadnak hazánkra

Narancssárga riasztást adtak ki a viharos erejű széllökések miatt pénteken több megyére, így Győr-Moson-Sopron és Veszprém megye teljes területére, továbbá a móri és a bicskei kistérségre.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján azt írta, ezekben a térségekben a várt széllökések sebessége az óránkénti 90 kilométerest is meghaladhatja. Ezenkívül citromsárga riasztás van érvényben Komárom-Esztergom és Tolna megye teljes területén, továbbá Vas, Somogy, Fejér és Pest megye nagy részén, valamint Budapesten is. Ezeken a területeken óránkénti 70 kilométeres erősségű széllökésekre is számítani lehet.

Az ország nyugati felére Zala megye kivételével narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adtak ki. Zala, Baranya és Bács-Kiskun megyében, továbbá Pest megyében és Budapesten citromsárga figyelmeztető előrejelzés van érvényben.

A katasztrófavédelem korábban azt közölte: viharos szélre kell számítani a Dunántúlon, majd a Duna–Tisza közén; délután néhol óránkénti 90-95 kilométeres erősségű széllökések is lehetnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: mi maradtunk egyedül Európában a béke útján

Miért éppen Budapest? Tegnap óta sokan kérdezik és találgatnak szerte a világban, miért lett Magyarország a helyszíne az amerikai és az orosz elnök találkozójának.

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót