Városlista
2026. augusztus 13, csütörtök - Ipoly

Hírek

2016. Július 10. 10:22, vasárnap | Sport
Forrás: mti

Rio 2016 - A Benedek-csapat kiütötte az olimpiai házigazdákat

Rio 2016 - A Benedek-csapat kiütötte az olimpiai házigazdákat

A magyar férfi vízilabda-válogatott rendkívül könnyedén, 14-5-re legyőzte az augusztusi riói játékokon házigazda brazil együttest a két csapat szombati olimpiai felkészülési mérkőzésén.

Eredmény:
Magyarország-Brazília 14-5 (1-1, 7-2, 3-1, 3-1)
-----------------------------------------------
gólszerzők: Varga Dé. 5, Tóth M. 3, Zalánki 2, Vámos, Manhercz, Hosnyánszky, Varga Dá., 1-1, illetve, Guinardes, Gomes 2-2, Vrlic, 1-1


A két csapat legutóbb tavaly a világliga bergamói szuperdöntőjében találkozott egymással, akkor a magyar együttes 16-3-ra diadalmaskodott.

Ugyan Benedek Tibor szövetségi kapitány már kihirdette 13 fős olimpiai keretét, a kimaradók közül Tóth Márton és Bedő Krisztián is "besegített" a miskolctapolcai összecsapáson. A találkozó nyitó találatát éppen előbbi dobta. Az első felvonásban mindkét gárda sok hibával játszott.

A második negyedben beindult a magyar válogatott és hét góllal terhelte meg a dél-amerikaiak kapuját.

A nagyszünet után sem változott a játék képe, a braziloknak egy-egy helyzetért is meg kellett küzdeniük, a magyarok ugyanakkor szinte kedvük szerint alakították ki a legtisztább lövőhelyzeteket is.

A zárófelvonást az újdonsült csapatkapitány, Varga Dénes két gólja nyitotta, majd ismét Szolnok klasszisa villant szinte a félpályáról. Másfél perccel a vége előtt Erdélyi hibázott ötméterest, s ugyan Benedek Tibor még időt kért az utolsó támadás előtt, az eredmény nem változott.

A magyarok számára a felkészülés következő állomása a margitszigeti BENU Kupa, jövő héten péntektől vasárnapig a horvát, az ausztrál, és a grúz csapat lesz az ellenfél. Ezt a tornát néhány nap pihenő követi, majd az együttes Belgrádba utazik, ahol a világ- és Európa-bajnok szerbekkel folytatja.

A hathetes felkészülés után a gárda július 30-án indul Rióba.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 13. 10:00, csütörtök | Sport

Vizes Eb - Milák Kristóf: ez a felhozó év

Hosszú idő után nyilatkozott \"felhozó évében\" Milák Kristóf, aki szerdán óriási országos csúccsal bronzérmet nyert 100 méteres gyorsúszásban a párizsi Európa-bajnokságon.

2026. Augusztus 13. 05:00, csütörtök | Sport

Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban

Kós Hubert aranyérmet nyert 200 méteres hátúszásban szerdán a párizsi Európa-bajnokságon.

2026. Augusztus 12. 12:00, szerda | Sport

Atlétikai Eb - A kalapácsvető Halász Bence országos csúccsal aranyérmes

Halász Bence megszerezte a magyar atlétika 19. Európa-bajnoki címét: kedd este Birminghamben 84,25 méteres fantasztikus országos csúccsal megnyerte a férfi kalapácsvetők fináléját, amelyben Szabados Ármin a nyolcadik lett.

2026. Augusztus 11. 09:00, kedd | Sport

Vizes Eb - Ezüstérmes a 4x200-as női gyorsváltó

A Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, Ugrai Panna összeállítású 4x200 méteres női gyorsváltó ezüstérmet nyert a párizsi Európa-bajnokság medencés úszóversenyeinek hétfői nyitónapján.