Városlista
2026. július 28, kedd - Szabolcs

Hírek

2012. Szeptember 13. 20:51, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Róna Péter nem tud arról, hogy felmerült a neve az MSZP miniszterelnök-jelöltjeként

Róna Péter nem tud arról, hogy felmerült a neve az MSZP miniszterelnök-jelöltjeként

Róna Péter közgazdász nem tud arról, hogy felmerült a neve az MSZP miniszterelnök-jelöltjeként, és nem olvasta Botka László szegedi polgármester ezzel kapcsolatos interjúját sem, amely a Magyar Hírlap csütörtöki számában jelent meg.

A Somogy megyei Kisasszondon élő közgazdász ezt csütörtökön mondta az MTI-nek Kaposváron, ahol egy rendezvényen előadást tartott.
Az oxfordi egyetem professzorát azt követően kérdezte az MTI, hogy Botka László, az MSZP választmányának elnöke a Magyar Hírlapnak nyilatkozva azt mondta: a jövő ősz témája lesz, hogy Mesterházy Attila, Bajnai Gordon vagy akár Róna Péter közgazdász lesz-e a szocialisták és esetleges szövetségeseik kormányfőjelöltje.
Róna Péter ezzel kapcsolatban azt mondta: "nem hiszem, hogy ennek komolyabb háttere lenne, nem is hallottam róla". Ennek a felvetésnek nincs realitása - fogalmazott, hozzátéve: őt senki nem kereste meg a szocialista párt részéről, erről vele nem egyeztettek.
Az esetleges megkeresésre adandó válaszát firtató kérdésre közölte: ha megkeresnék, minden valószínűség szerint nemet mondana. "Persze nyitott vagyok mindenféle beszélgetésre, de nem látom ennek alapját" - jegyezte meg, hozzátéve: nincs is miről beszélni, mert senki, semmiféle szerepvállalással nem kereste meg.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld

Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették

Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -

2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről

Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.