Hírek
2012. Március 31. 14:01, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Rubik-kocka épülne a Duna-parton
Egy magyar szellemi teljesítményeket bemutató központ fog épülni Budapesten, várhatóan a Rákóczi híd melletti állami területen.
Pénteken erről egy együttműködési megállapodást is aláírt Orbán Viktor miniszterelnök és Rubik Ernő feltaláló.
Arról, hogy mi köze van a Rubik-kockának egy art musem stílusában elkészülő épülethez, Fürjes Balázs egyes kiemelt jelentőségű budapesti beruházások irányításával kapcsolatos feladatok ellátásáért felelős kormánybiztos beszélt a kormány.hu-nak. Mint mondta, Rubik Ernő és Orbán Viktor írtak alá egy szándéknyilatkozatot, az alapötlet pedig Radnai Pétertől származik, amin később természetesen még sokat dolgoztunk. Ennek lényege, hogy jöjjön létre egy olyan intézmény, mely bemutatja 1100 év kiemelkedő magyar teljesítményeit, gondolatait, innovációit és ez kapjon helyet egy olyan épületben, mely a Rubik-kockát formázza és idézi föl, amiről mindenkinek a Rubik-kocka fog eszébe jutni. Az ugyanis egyedülállóan szimbolizálja a tudást, kreativitást, találékonyságot és innovációt. A magyar szellemi teljesítmények tehát jó helyen lesznek egy ilyen építményben.
Egy lehetséges helyszín - melyet még részletesen meg kell vizsgálni, ám első ránézésre alkalmasnak tűnik - a Rákóczi híd melletti, Infopark előtti, állami tulajdonú terület. A Duna-parton jó helye lenne, de még vizsgálják, hogy Budapesten van-e egyéb alkalmas terület. Azt szeretnék, ha a Rubik-kocka negyvenedik „születésnapján”, 2014-ben valósulna meg és 2017-ben nyithatná meg kapuit az épület.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf

