Hírek
2013. Április 15. 09:28, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu
Snowman néven érkezik a Škoda terepjárója
A kompakt hobbiterepjárók egyre nagyobb sikernek örvendenek, így a Volkswagen konszern szemszögéből logikusnak tűnik a stratégia, hogy a lehető legtöbb leányvállalat portfólióját hasonló típusokkal gazdagítsák. A Škoda palettáján legkésőbb 2016-ban felbukkanó SUV a Snowman elnevezést kapja a keresztségben.
Ami az újdonság megjelenését illeti, a márkaarculatba simulva a Rapid és az új Octavia modelleken megismert modernebb formákat és stíluselemeket láthatjuk majd viszont, miközben a magasabb felépítés gondoskodik arról, hogy a terepes hangsúlyosan elkülönüljön a Scout átiratoktól is.
A Snowman esetében meglepetés, hogy a típus öt és hét üléssel egyaránt megrendelhetővé válik, hiszen a Škoda nagyobb utasteret rejteget majd a felmenőnek számító Tiguannál is. A műszaki tartalom vonatkozásában a későbbiekben egy plug-in hibrid kivitel is debütálhat, ám a forgalmazás kezdetén kizárólag a már ismert hajtásláncok teljesíthetnek szolgálatot. Benzines fronton az 1,4 literes TSI 150, a kétezres 180 vagy 220 lóerős teljesítménnyel állhat rendelkezésre, míg a hasonló hengerűrtartalmú dízel 150, illetve 185 paripát állíthat csatasorba. Az újdonság nagyságrendileg 7 millió forintos alapárával olyan konkurenseket szemel ki magának, mint a Ford Kuga, vagy éppen japán földről a Honda CR-V és a Toyota RAV4, de borsot törhet nagy összehasonlító tesztünk képviselőinek orra alá is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
