Városlista
2026. február 12, csütörtök - Lívia

Hírek

2025. Szeptember 11. 07:21, csütörtök | Életmód
Forrás: MTI

Sodró Eliza kapta idén a Kaszás Attila-díjat

Sodró Eliza kapta idén a Kaszás Attila-díjat

Sodró Eliza kapta meg idén a Kaszás Attila-díjat - olvasható a Radnóti Színház Facebook-oldalán, ahol gratulálnak társulatuk tagjának az elismeréshez.

A díjra Sodró Elizát Bakonyi Csilla és Csathó Norbert mellett jelölték, a közönség szavazásán a legtöbb voksot a Radnóti Színház társulatának művésze kapta. Az elismerést kedden adták át a debreceni Csokonai Nemzeti Színházban megrendezett Országos Színházi Évadnyitón.

Sodró Eliza 2014-ben szerzett diplomát a Kaposvári Egyetemen, 2015 és 2016 között a Szombathelyi Weöres Sándor Színház, 2016-tól a Radnóti Színház társulatának tagja.

A Kaszás Attila-díjat Pokorni Zoltán és Szűcs Gábor alapította 2008-ban, egy évvel a Jászai Mari-díjas színész halálát követően. A díjazott személyét a magyarországi és határon túli, állandó társulattal rendelkező kőszínházak, valamint alternatív színházi műhelyek tagjai maguk közül választják ki, majd a jelöltek közül szavazással döntik el, ki legyen a három döntőbe jutó. Közülük kerül ki a végső nyertes, akiről szavazás útján a közönség dönt.
Az elismerés egy kisplasztika, amely Paulikovics Iván szobrászművész munkája, valamint pénzjutalomban is részesül a nyertes művész.

Az idén 31 társulat jelölt színművészt a díjra, a közönségszavazás szeptember 4-ig tartott.

Az elismerést a korábbi években Szarvas József, Nemes Levente, Mátray László, Mucsi Zoltán, Bányai Kelemen Barna, Borovics Tamás, Nagy Alfréd, Mészáros Tibor, Schneider Zoltán, Krisztik Csaba, Nagy Csongor Zsolt, Orosz Ákos, Földes Tamás, Rusznák András, Harsányi Attila, Csankó Zoltán és Balla Eszter vehette át.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 09:00, szerda | Életmód

Úton lenni boldogság - Díszbemutatón vetítették le a Hobóról szóló road movie-t

Díszbemutatón vetítették le kedden este a népszerű blues-rock előadóról, dalszerzőről, Hobóról készített, Úton lenni boldogság című road movie-t Budapesten, az Uránia Nemzeti Filmszínházban.

2026. Február 10. 12:00, kedd | Életmód

A tartós hideg veszélyesebb a szívre, mint a hőség

A szélsőséges hőmérsékletek, különösen a tartós hideg mérhetően növelik a kórházon kívüli szívmegállások kockázatát - derül ki egy friss magyar elemzésből.

2026. Február 10. 10:00, kedd | Életmód

Csütörtökön kezdődik a mohácsi busójárás

A hagyományos kisfarsangi programokkal, a kisbusók és gyermek maskarások felvonulásával és farsangolásával veszi kezdetét a jövő keddig több mint száz programot kínáló mohácsi busójárás csütörtökön.