Hírek
2011. Szeptember 26. 14:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Sokba kerülne a Malév felszámolása
Több munkacsoport is fáradozik a Malév Zrt. megmentésén. Kiszámolták, hogy a nemzeti légitársaság felszámolása mintegy 124 milliárd adófizetői forintot emésztene fel – értesült a Magyar Hírlap.
A közelmúltban híre kelt, hogy a Malév Zrt. legutóbb távozott vezetője két másik szakemberrel egy tizenkét gépes flottából és egy mindössze négyszáz főből álló „mini Malév” projekten dolgozik. Ez a mások szerint több mint életképtelen elképzelés ugyanakkor messze eltér attól, amelyen – a Magyar Hírlap értesülései szerint – egy másik szakértői csapat dolgozik. Ők ugyanis elszakadnak a létszám- és flottacsökkentésen alapuló – az utóbbi évtized során a különböző vezérigazgatók által irányított –, többször megbukott modelltől.
A lap úgy tudja, a munkacsoport első lépésben azt számolta ki, hogy mennyibe is kerülne a közvetlenül mintegy háromezer, a beszállítókkal és munkavállalóikkal együtt közvetve tízezer magyarországi dolgozónak munkát adó légiközlekedési vállalat felszámolása. A részletesen összeállított táblázat végén az szerepel: 124 milliárd forint adófizetői pénzt emésztene fel a Malév „kivezetése” a működő cégek piacáról. Ez a szám tehát a munkacsoport szerint megadja a választ is arra vonatkozóan, hogy mi lehet az egyetlen járható út a cég számára: a realitásokat alaposan szem előtt tartó, a piaci viszonyokat és a vetélytársakat is jól felmérő reorganizációs terv elkészítése. A lap úgy tudja, hogy ez a szakértői csapat ötéves időtávban tervez, és nem csökkenti, hanem épp ellenkezőleg, növeli a Malév méretét.
Ha a legfelsőbb döntéshozók belátják, hogy egy valóban életképes nemzeti légitársaságra van szüksége Magyarországnak, akkor ez utóbbi tervre adják áldásukat. Ez esetben a jövőben nem kell számítani az Európai Unió esetleges újabb eljárására sem. A Napi Gazdaság információja szerint akár néhány napon belül tiltott támogatásnak minősítheti az Európai Unió a Malév állami feltőkésítését. A százmilliárd forintos közpénzből nyújtott „mankó” miatti uniós elmarasztalás a légitársaság végét is jelentheti. Az uniós verdikt következménye ugyanis az lehet, hogy a 95 százalékos állami tulajdonban levő Malévnek vissza kell fizetnie az eddig kapott állami támogatást, amire a napi likviditási gondokkal küzdő cég nyilvánvalóan képtelen.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk
2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld
Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt
Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
