Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2020. Február 21. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Spanyolok vertek meg egy jegyellenőrt a Keleti pályaudvarnál

Spanyolok vertek meg egy jegyellenőrt a Keleti pályaudvarnál

Elfogtak a rendőrök egy spanyol férfit és egy nőt, akik a Keleti pályaudvarnál megütöttek egy jegyellenőrt - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság csütörtökön a rendőrség honlapján.

A férfi és a nő kedd délelőtt szóváltásba keveredett a jegyellenőrökkel, mert a vonaljegyük nem volt érvényesítve. A veszekedés hevében az ellenőrt meg is ütötték - olvasható a police.hu oldalon.

A rendőrök perceken belül a helyszínre érkeztek és elfogták a verekedőket.

A két spanyol állampolgárt őrizetbe vették és közfeladatot ellátó személy elleni erőszak elkövetésével gyanúsítják.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld

NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje

Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld

Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt

Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket