Hírek
2018. Január 29. 07:42, hétfő |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Sporttörténeti pillanat nagy vereséggel
Vasárnap az ötödik helyen álló Esztergomi Sakk Club az NB II-ben a negyedik helyen álló Zsámbéki SBE vendége volt.
Kényszerből 6 (!) ifjúsági játékossal ült le városi csapatunkban, mert 7 (!) állandó kezdő felnőtt játékosunk nem állt rendelkezésre. Horváth Márió, Szűcs Vladimir, Rancsó Márk és Zsitva Norbert a szlovák bajnokságban szerepelt, Szabó Lajos, Ádám Olga és Egri Gyula munkahelyi elfoglaltság miatt nem tudott sakkozni a rangadón.
A Szabó Márton Mihály, Jr. Ravasz László, Kiss László, Kovács Géza, Balonyi Roland, Pálinkás Bálint, Kovács Vilmos, Szabó Mátyás Pál, Pétervári Szabolcs, Fekete László, Marosvári Gergő, Spanberger Richárd összetételű csapatnak ezen a napon nem volt esélye a rutinos zsámbékiakkal szemben.
Zsámbéki SBE-Esztergomi Sakk Club 10,5-1,5
Döntetlenül Szabó Márton Mihály, Kiss László és Szabó Mátyás végzett.
Kovács Géza: „Nagy vereséget szenvedtünk, nem volt esélyünk. Örömteli, hogy nincs még egy csapat csoportunkban, akiknek ennyi tehetséges fiatalja (kis ifije, 14 év alatti) lenne, de most nem tudtak felnőni gyerekeink a feladathoz. Az első NB II-es mérkőzésén szereplő 10 éves Spanberger Richárd jól helytállt, küzdött, de idősebb ellenfelének nagyobb tudása előtt meg kellett hajolnia”.
Február 18-án a törökbálintiak ellen javíthatnak sakkozóink.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
