Hírek
2011. Szeptember 13. 14:41, kedd |
Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar
Összeegyeztethetetlenek a muszlim és az amerikai értékek?
Tíz évvel a 2001. szeptember 11-ei terrortámadás után az amerikai Public Relegion Research Institute közvélemény-kutatása szerint az amerikaiak ambivalensen viszonyulnak az ország muszlim közösségéhez.
A felmérés szerint a megkérdezettek 58 százaléka pozitívan áll az amerikai muszlimokhoz, sőt 54 százalékuk úgy gondolja, hogy az amerikai muszlimok az amerikai vallási közösségek egyik fontos részét alkotják. Ugyanakkor az amerikaiak 46 százaléka kellemetlenül érzi magát, ha otthona közelében mecsetet építenek, 47 százalékukat pedig zavarja, ha a muszlim nők burkát hordanak. Hasonló arányban vannak (47%) azok, akik szerint az iszlám és az amerikai értékrend összeegyeztethetetlen. Ennek megfelelően 61 százaléka elutasítja annak lehetőségét, hogy a muszlimok a Sária jogrendszert alkalmazzák amerikai földön.
A megkérdezettek 60 százaléka szerint túl sok amerikai gondolja azt, hogy a muszlimok terroristák. Érdekes azonban az a különbség, hogy a megkérdezetteknek csak 48 százaléka szerint nem igazi muszlim az, aki hitére hivatkozva erőszakos cselekményt hajt végre, azaz az erőszakos cselekményt az amerikaiak több mint fele a muszlim vallással összeegyeztethető cselekedetnek tartja. A keresztény amerikaiak körében ez a feltételezés 83 százalékban él.
Az amerikaiak 53 százaléka úgy érzi, hogy ma kevésbé fenyegeti őt a terrorizmus, mint 9/11 előtt. Ám a biztonságnak ára van, hiszen 77 százalékuk szerint ma az amerikaiak kevésbé szabadok, mint tíz évvel ezelőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 14. 14:00, csütörtök | Belföld
Gajdos László: leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat
Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.
2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld
OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld
Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt
Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt
