Hírek
2011. Augusztus 02. 14:25, kedd |
Belföld
Forrás: HírTV
Szabadságolási gondok a Tescóban
Két dolgozó nem mehet egyszerre szabadságra egy osztályon a Tesco áruházaiban – derült ki a multinacionális vállalat egyik úgynevezett Hardlines Managerének a Magyar Nemzet birtokába jutott leveléből.
Mindez alátámasztani látszik azt a régi, Tescóval szemben megfogalmazott szakszervezeti kifogást, hogy a profit érdekében a vállalat szándékosan a szükséges létszám alatt végezteti a munkát.
A lap birtokába jutott dokumentumban a menedzser azt kifogásolja, hogy az úgynevezett nonfood, azaz műszaki, ruházati, barkácstermék osztály „visszafele fejlődik: nincs leigazítás, alultöltött, rendezetlen”, amit maga is a létszámmal és a szabadságok kiadásával magyaráz. – Kértem júniusban, hogy nézzétek át a nonfood szabitervezőket, ilyen létszámnál egyszerre két dolgozó szabadságra engedése veszélyezteti a működést. Ez megtörtént? Küldjétek át nekem a piramisból az adatokat a HRM segítségével Excelbe exportálva úgy, hogy látható legyen a jóváhagyás dátuma – írta a Hardlines Manager. (rá)
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

