Városlista
2026. január 25, vasárnap - Pál

Hírek

2011. December 28. 15:25, szerda | Sport
Forrás: mno.hu/MTI

Szalayék bekerülnének a legjobb tíz közé

Szalayék bekerülnének a legjobb tíz közé

A Szalay Balázs, Bunkoczi László és a Sebestyén Sándor, Bogdán József páros is részt vesz az idei Dakar-ralin.

„Ha minden a terveink szerint alakul, akár a legjobb tíz közé is bekerülhetünk – idézi Szalay szavait a közlemény, amelyet csapata juttatott el az MTI-hez. – Az számunkra már győzelemmel érne fel, de persze ebben a megbízható, gyors autózás mellett a szerencsének is szerepe lenne. Az autónk sokat fejlődött az elmúlt két év során, megbízható, kinőtte a gyerekbetegségeit, javult a vezethetősége, és gyorsabb is lett. Talán nem hangzik szerénytelenül, de úgy érzem, mi is fejlődtünk.”

A világ legnagyobb és legnehezebb terepraliversenyének mezőnye Mar del Platából rajtol és Limában ér véget. Öt szakasz lesz Argentínában, öt Chilében és négy Peruban. A résztvevők az első napon dűnés szakaszt teljesítenek, majd északnak tartanak Argentínában, átkelnek az Andokon, aztán pihennek egy napot az öt chilei szakasz után. Ezt követően megint északnak veszik az irányt, hogy az utolsó napokon – a rali történetében először – Peruban is
versenyezzenek. A chilei és perui etapok többsége sivatagi lesz.

Szalayék mellett egy másik magyar kettős, a Sebestyén Sándor, Bogdán József duó is megpróbál eljutni az Atlanti-óceántól a Csendes-óceánig.

A Dakar-ralit 2009 óta bonyolítják le Argentínában és Chilében annak következményeként, hogy terrorfenyegetettség miatt 2008-ban törölni kellett a versenyt az eredeti helyszínen, Afrikában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:37, vasárnap | Sport

Futsal Eb - Sporttörténeti győzelemmel kezdett a magyar válogatott

A magyar válogatott első mérkőzésén 4-2-re legyőzte Lengyelországot szombaton, a lett-litván-szlovén közös rendezésű futsal Európa-bajnokságon.

2026. Január 24. 08:06, szombat | Sport

Férfi kézilabda Eb - A magyar válogatott döntetlent játszott Svájccal

A magyar férfi kézilabda-válogatott 29-29-es döntetlent játszott Svájccal az Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, pénteken Malmőben.

2026. Január 24. 08:02, szombat | Sport

Férfi vízilabda Eb - Döntős a magyar válogatott

A magyar válogatott bejutott a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság fináléjába: Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese a pénteki elődöntőben 15-12-re győzte le a görög csapatot.