Városlista
2026. március 23, hétfő - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2012. Március 18. 14:07, vasárnap | Belföld
Forrás: STOP / MTI

Szalonnázás közben ki gondol a spermiumra?

Szalonnázás közben ki gondol a spermiumra?

A sok telített zsírsavat tartalmazó étrend a spermiumszám csökkenésével köthető össze...

Míg az omega-3 zsírsavakat tartalmazó étrend mellett nagyobb a spermiumok koncentrációja - idézte amerikai kutatók megállapítását a BBC hírportálja (www.bbc.co.uk).

Jill Attaman, a bostoni Harvard Egyetem orvosi karának munkatársa csoportjával termékenységi klinikán vizsgált 99 férfit vont be tanulmányába. A résztvevőket a szokásos laboratóriumi vizsgálatokon túl kikérdezték étrendjükről is.

Megállapították, hogy azoknak a férfiaknak, akik a legtöbb zsírt fogyasztók csoportjába kerültek, átlagosan 43 százalékkal kevesebb volt a teljes spermiumszáma és 38 százalékkal alacsonyabb a spermiumkoncentrációja (egységnyi térfogatú ondófolyadékban található spermiumok száma), mint a legkevesebb zsírt fogyasztóké.

Ráadásul a legtöbb omega-3 telítetlen zsírsavat fogyasztó férfiaknál a spermiumok szerkezete egészségesebb volt, mint azoknál, akik a legkevesebb ilyen zsírsavat vették magukhoz. A vizsgálatban résztvevők 71 százaléka túlsúlyos vagy elhízott volt, ami szintén rossz irányban befolyásolja a spermiumok mennyiségét és minőségét is.

A tanulmányt a Human Reproduction című szakfolyóiratban ismertették részletesen.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.