Városlista
2026. május 3, vasárnap - Tímea

Hírek

2020. Június 30. 13:02, kedd | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu

Szárnyaltak az Aero Club Esztergom vitorlázói

Szárnyaltak az Aero Club Esztergom vitorlázói

Június 19. és 28. között zajlott le a 65. Magyar Vitorlázórepülő Nemzeti Bajnokság a Kecskemét melletti matkópusztai repülőtéren.

A versenyen 3 géposztályban, (FAI CLUB, MIX 15m és MIX Open) összesen 50 repülőgép és 57 pilóta vett részt.

A megmérettetés első 4 napja sajnos erős esővel, záporokkal és zivatarokkal „tisztelte meg” a versenyzőket, ezért 4 napig versenyszámot nem lehetett repülni. A következő 4 napon már repülhető, bár a leesett hatalmas mennyiségű csapadéknak köszönhetően rendkívül szeszélyes időjárás alakult ki – számolt be a versenyről Szilágyi Márta az Aero Club Esztergom elnöke.

Az esztergomi klubot az FAI CLUB kategóriában két versenyző képviselte. Szilágyi Márta Schempp-Hirth Janus C típusú kétüléses géppel Ábrók Ágnessel együtt, aki a Mátra Aero Club tagja, versenyeztek.

Mészáros Zoltán A. Schleicher ASW 20 WL típusú géppel szállt „ringbe”. Zoltán a 4 versenyszám közül a másodikban 3. helyezést ért el, valamint az utolsó versenyszámot szép eredménnyel megnyerte. Ennek a jól sikerült „hajrának” köszönhetően az összesítésben, csupán 4 ponttal lemaradva a dobogóról, a negyedik helyet szerezte meg a 29 versenyző között. Százalékos teljesítménye: 98,5 százalék. Zoltán ezenkívül a kategória legnagyobb elért átlagsebességéért járó különdíjat is átvehette – tette hozzá Szilágyi Márta.

A verseny honlapja: 65. Magyar Vitorlázórepülő Nemzeti Bajnokság
Az eredmények:
FAI CLUB Osztály
MIX 15m Osztály
MIX OPEN Osztály

Fotók: Szilágyi Márta, Mészáros Zoltán és Mészáros Richárd

Egy nap a dobogó tetején Készítő Szilágyi Márta

A kisegítő csapat a vontatópilótával és a vontató géppel Készítő Mészáros Zoltán

Negyedik napi eredményhirdetés. Úton a csúcsra Készítő Szilágyi Márta

Tájkép zivatar után Készítő Mészáros Zoltán

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.