Hírek
2025. Augusztus 14. 07:37, csütörtök |
Bulvár
Forrás: MTI
Sziget - Rekordmennyiségű sátrat adományoztak a Máltai Szeretetszolgálatnak a látogatók

Idén minden korábbi évhez képest kevesebb gazdátlan kempingfelszerelést hagytak hátra maguk után a Sziget fesztivál résztvevői, de rekordmennyiségű sátrat, matracot és takarót adtak le a gyűjtőpontokon
- közölte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat szerdán az MTI-vel.
Kiemelték, hogy a szervezet 120 önkéntessel gyűjtötte össze augusztus 12-én, a fesztivál zárása után azokat felszereléseket, amelyeket a fesztiválozók nem akartak hazavinni.
A gyűjtőpontokról elvitt és a takarítás során összeszedett eszközök egy 7,5 tonnás kamiont és négy kisteherautót töltöttek meg. Ezen felül egy további, 3,5 tonnás járművet töltöttek meg a szakadt, már nem használható sátrakkal, ez utóbbiakat a Sziget fesztivál egy partnerszervezete hasznosítja, a fesztivál logójával ellátott táskákat, hátizsákokat és egyéb kiegészítőket készít majd belőlük - részletezték a közleményben.
Felidézték, hogy a Magyar Máltai Szeretetszolgálat 2018 óta gyűjti össze a Sziget fesztivál zárása után a területen hátrahagyott sátrakat, matracokat és más felszereléseket, amelyeket aztán gyermektáborokban és a hajléktalan emberek ellátásában hasznosít a civil szervezet.
Mint írták, 2025-ben csaknem 300 sátrat, 400 matracot, 100 hálózsákot, illetve számos polifoam fekhelyet, takarót, törölközőt, széket, ponyvát, asztalt és párnát, összesen mintegy 2000 eszközt szállítottak el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 07:19, kedd | Bulvár
Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez
Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez az AI Factory Antenna program keretében - közölte a Magyar Kutatási Hálózat az MTI-vel hétfőn.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Bulvár
Október 16-án kerül a magyar mozikba Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató zenés portréfilm
Október 16-án kerül a magyar mozikba a Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilm, amely bemutatja a zenész sikereit, személyes küzdelmeit is.
2025. Október 10. 07:34, péntek | Bulvár
Tíz magyar étterem kapott idén Michelin-csillagot
Tíz magyar étterem kapott Michelin-csillagot a Michelin Guide francia étteremkalauz csütörtök esti budapesti díjátadóján.
2025. Október 08. 07:41, szerda | Bulvár
Szerencsejáték Zrt.: mesterséges intelligencia használatával készült hamis videó terjed a világhálón
A Szerencsejáték Zrt. nevével visszaélő, mesterséges intelligencia használatával készült, megtévesztő tartalmú videó biztatja játékra a nézőket a közösségi oldalakon