Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2011. Szeptember 27. 14:17, kedd | Belföld
Forrás: HírTV

Szigorú fellépés a hajléktalanok ellen

Szigorú fellépés a hajléktalanok ellen

A vasárnapi, érvénytelen népszavazás ellenére elkezdődött a hajléktalanok elleni szigorú fellépés a Józsefvárosban.

A kerület polgármestere már nemcsak a kukázást tiltaná a fedél nélkülieknek, hanem azt is, hogy életvitelszerűen éljenek az utcán és a köztereken.

Kocsis Máté mától közrendvédelmi akciót rendelt el egész Józsefvárosban. A razziában a rendőrök és a közterület-felügyelők megemelt létszámmal vonultak ki a közterekre, hogy igazoltassák és megbírságolják a szabálysértő hajléktalanokat.

A polgármester meghirdette a józsefvárosi Lélek programot, amivel azoknak a fedél nélkülieknek segítenek majd, akik hajléktalanná válásuk előtt legalább 5 évig a Józsefvárosban éltek. (rá)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld

KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt

2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.

2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.

2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál

Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál