Hírek

2020. Január 12. 18:00, vasárnap | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu

Szkander bajnokságon remekeltek az Esztergomi Rúdhajlítók

Hétvégén Kecskemétre utaztak az Esztergomi Rúdhajlítók Powerlifting Club tagjai, ahol a megszokottól eltérően a rúd helyett, igazi Karhajlítókká váltak a fiúk.

A 90 kilogramm alatti súlycsoportban Vibling Márk képviselte a csapatot. Bal kézzel versenyzett, esélyesként a végső győzelemre, hiszen sorba nyerte a meccseket. Erejétől függetlenül, volt két vesztett meccse, amit könyökemelés miatt elvettek tőle, így a döntőről lecsúszott.

Végül a bronzmeccset magabiztosan hozta, így a dobogó 3. fokára léphetett, élete első szkander versenyén.

A 65 kilogramm alatti súlycsoportban Vibling Kristóf képviseltette a csapatot.
Kristófnak nehéz dolga volt, juniorként a profi felnőtt mezőnyben kellett helytállnia, többek között válogatott versenyzőkkel szemben. Hősies küzdelemben hozott is győztes meccseket, de sajnos a dobogóról lecsúszott.

A fekvenyomó Szuder Károly is megmérettette magát a legsúlyosabb, 90 kiló feletti súlycsoportban. Felső határ itt nem volt, így nála jóval nagyobb, nehezebb, taktikásabb versenyzőkkel szemben nehezen bírt érvényesülni, így nála is elmaradt most a dobogó – számoltak be az eredményről az Esztergomi Rúdhajlítók Powerlifting Club tagjai közösségi oldalukon.