Hírek
2018. Június 14. 05:01, csütörtök |
Helyi
Forrás: mti - fotó: MTI archívum
Szoftverhiba miatt korlátozások az esztergomi vasútvonalon
A biztosítóberendezés szoftverhibája miatt korlátozásokat vezetett be csütörtöktől a MÁV a Kelenföld-Székesfehérvár vonalon és a Budapest-Esztergom vasútvonal Óbuda-Piliscsaba szakaszán
- közölte a Mávinform csütörtök este az MTI-vel. A szoftver beszállítója haladéktalanul elkezdte a hibás program kijavítását, de az - a szükséges hatósági eljárásokkal együtt - akár több hétig is eltarthat.
A vasúti- és közúti forgalom biztonsága érdekében életbe léptetett korlátozások miatt a két vasútvonalon megnövekedhet a vonatok menetideje, egyes sorompóknál torlódások alakulhatnak ki a közutakon - hívták fel a figyelmet.
A vasúttársaság az átmeneti helyzetet vasúti forgalomszervezési intézkedésekkel oldja meg, a Kelenföld-Székesfehérvár szakaszon azonban hat sorompónál a fénysorompók fehér villogását kikapcsolták, ott jelzőőrök irányítják a közúti forgalmat a vonatok közlekedése idején.
A MÁV folyamatosan figyelemmel kíséri a forgalom alakulását, az intézkedések következményeit és egy hét múlva részletesen is megvizsgálja azokat, szükség esetén pedig módosítja a rendelkezéseket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 09. 09:01, kedd | Helyi
Így látják saját egészségüket a nők a Richter Gedeon nemzetközi kutatása szerint
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.

