Hírek
2017. November 24. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Szökni próbált egy fogoly a Váci Járásbíróságról
Megpróbált megszökni egy fogoly Váci Járásbíróságról csütörtökön. A férfi az emeleti mosdó ablakán ugrott ki, de eltörte a lábát - tájékoztatta a Budapest Környéki Törvényszék az MTI-t.
A történtekről azt írták: rendőrök kísérték a gyanúsítottat a bíró elé, mivel kezdeményezték az előzetes letartóztatását. A férfit azzal gyanúsítják, hogy felgyújtotta hajléktalan társát.
A gyanúsított a zárt ülés előtt az első emeleti mosdóba kéredzkedett, ahol kiugrott az ablakon, de eltörte a lábát. A férfit a mentők a váci kórházba vitték.
Az előzetes letartóztatásról tartandó ülést a bíróság 72 órán belül a helyszínen, vagyis a kórházban, ügyész jelenlétében tartja meg - olvasható a törvényszék közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 12. 07:13, péntek | Belföld
Kormányszóvivői tájékoztató: a diák- és a babaváró hitellel, a fővárossal és az egészségüggyel kapcsolatos döntéseket hozott a
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek
