Hírek
2019. Február 13. 11:04, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Szombaton lesz a legnagyobb hazai beltéri borkóstoló
Minden eddiginél több, összesen 235 borászat több mint 1000 bora közül választhatnak a 10. Borjour Magnum látogatói szombaton a Millenáris park csarnokaiban.
A rendezvény az eddiginél is nagyobb területen, a Millenáris B, C és D épületében várja a vendégeket – közölték az MTI-vel a szervezők.
Mint hangsúlyozták, a rendezvény a legnagyobb magyarországi borbemutató. A sétáló kóstolón Tokajtól Zaláig szinte minden hazai borvidék képviselteti magát, de számos határon túli magyar pincészet is részt vesz a Borjour Magnumon.
A 220 magyar borászat mellé 15 külföldi pincészet is érkezik, így olasz, spanyol, osztrák, horvát, szlovén és montenegrói borokat is kóstolhatnak a látogatók.
Az idei rendezvény újdonsága, hogy a Millenáris felújított D épületében Fiáth Attila borakadémikus tart mesterkurzust a champagne-i pezsgőstílusokról és a magnum palackokról.
A rendezvény kiállítói listája és programjai a https://borjour.hu/rendezvenyek/borjour-magnum-2019 honlapon érhetők el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.
2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld
Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció
2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
