Hírek
2021. Április 22. 11:49, csütörtök |
Belföld
Forrás: Kormányinfo
Szombaton nyithatnak a teraszok, a kijárási korlátozás ideje este 11 órakor kezdődik

A csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely többek között elmondta, hogy a következő lépés a nyitásban 3,5 milliós beoltottságnál történik, amit valószínűleg már pénteken elérünk.
Amikor ez megtörténik, a belügyminiszter határozatot hoz, így szombaton végre kinyithatnak a vendéglátóhelyek teraszai, amelyek este fél 10-ig lehetnek majd nyitva. A kijárási korlátozás ideje is változik, 11 óráig lehet kinn tartózkodni.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter ismertette a friss adatokat, melyek szerint jelenleg 4,6 millió fölött van a beoltottak plusz regisztráltak száma, a jövő héten ez akár a 4-4,5 millióra is emelkedhet. A következő héten egymillió kínai, 200 ezer orosz, és közel 300 Pfizer vakcina érkezik majd az országba.
A miniszter szerint helyes volt a döntés, hogy részben újraindították az oktatást, az óvodások 60, míg az alsó tagozatos iskolások 70%-a élt a lehetőséggel.
Májusra is jár a bértámogatás a vendéglátóhelyeknek, mondta Gulyás Gergely. Eddig a megítélt 72, 1 milliárdnyi támogatásból 71,6 milliárdot már ki is fizettek.
A kormány döntött arról is, hogy 6000 milliárd forintos alapot hoz létre a 2021-es költségvetésben. Ez az összeg a gazdaság újraindítását és munkahelyek létrehozását szolgálja, mondta a miniszter.
Fotó : MTI/Illyés Tibor
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton
A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat
2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld
Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve
2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld
Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.
2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld
Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon
Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal