2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2019. Október 07. 07:15, hétfő | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/Koller József

Szoros meccsen kaptak ki a Vitéz-rögbisek

Legyőzték a Battai Bulldogok a hétvégén az Esztergomi Vitézek rögbicsapatát a bajnokságban.

Az előző forduló után igazi rögbis időben játszhatták a csapatok a 2018/2019-es bajnoki döntő visszavágóját, a várthoz híven keményen kezdődött a mérkőzés mindkét alakulat próbálta megtalálni az ellenfél gyengepontjait, a zuhogó esőben a csúszós labda megnehezítette a játékosok dolgát, melynek következménye lett számos zárt tolongás.

A 16. percben egy nyakfogást követően a Vitézek jutottak büntetőhöz melyet Sodladla értékesített, majd a 20. percben egy átesést követően újabb büntetőt kapott az esztergomi csapat. Ezt szintén az afrikai játékos-edző váltotta pontra. A 23. perceben kényszerű csere következett a vendéglátónál Suiogan Tímárt kellett lehozni könyök fájdalmak miatt. Az első játékrészben a battaiak kihagytak egy egyszerűnek tűnő büntetőrúgást ezzel lett a félidő állása 6-0.

A második játékrészben hamar célt szereztek a vendégek egy szép elfutást követően, melyet a régebben az Esztergomban is játszó Gyurcsik Mózes szerzett, ezután jutalomrúgást is értékesítették (6-7). Az 52. percben mindkét csapatból egy ember 10 perces pihenőre kényszerült sárga lap miatt. Az 56. percben újabb célt értek el a vendégek, amellyel be is állították a végeredményt (6-12).

Hazai csapatnál folyamatos cserékkel próbálták felpörgetni a játékot, kiválóan szállt be játékba az ifjonc Bende Sándor és a már rutinosnak számító Kovács-Goda István. Vitézek mindent megtettek, hogy fordítsanak a meccs állásán, mely feszülté tette a hangulatot így a 70. perben újabb dupla sárgalap csitította le a kedélyeket így csapatok 14-14 emberrel fejezték be a mérkőzést.

Esztergomi Vitézek Suzuki-Battai Bulldogok 6-12 (6-0)