Hírek
2011. Szeptember 30. 14:17, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Öt év semmittevés után elvész a diploma
Aki a hallgatói jogviszony megszűnését követő ötödik év végéig nem teszi le a záróvizsgáját, búcsút mondhat a diplomájának – derül ki a Magyar Nemzet birtokába került új felsőoktatási törvénytervezetből.
A szabályozás a felsőoktatás minőségi javulása céljából a jelenleginél jóval szigorúbb követelményeket állítana a hallgatók elé.
Aki egy tárgyból négyszer bukik, azt elbocsátják. A hallgatói önkormányzatok befolyása a szenátusokban jelentősen csökken majd.Jelentősen szigorodna a hallgatók záróvizsgára bocsátásának szabályozása a készülő új felsőoktatási törvénytervezet lapunk birtokába került, kodifikált változata szerint. Az új szabályozás következtében a hallgatók a jelenleginél jóval rövidebb ideig halasztgathatnák a záróvizsgájukat, ellenkező esetben végleg lemondhatnának a diplomájukról.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 17. 11:00, kedd | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP az egyetlen történelmi párt
2026. Február 17. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban
Aranykor köszöntött be az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatokban
2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld
Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében
Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül
2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten
A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter

