Hírek
2019. Szeptember 26. 09:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Terrorizálva társát zsarolt ki nagy összeget egy iskolás Gyöngyösön
Hónapokon keresztül zsarolta kiskorú tanulótársát egy 17 éves gyöngyösi középiskolás, aki jelenleg letartóztatásban várja a bíróság döntését – közölte a Heves Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az elkövető öt hónap alatt mintegy 220 ezer forintot kényszerített ki iskolatársától. Azzal fenyegette a kiskorú fiút, hogy ha nem ad neki pénzt, akkor megveri, megöli, illetve eltöri az orrát. Emellett azt is kilátásba helyezte, hogy közzé tesz az interneten egy olyan videót, melyen az látszik, hogy a fiú dohányzik, így a szülei előtt fény derül majd káros szenvedélyére.
A vádlott alkalmanként ezer és negyvenötezer forint közötti összeget követelt a sértettől. A pénz átadása általában iskola után történt a város különböző pontjain.
A sértett öt hónap után végül beszámolt szüleinek a történtekről, és ők úgy döntöttek, hogy feljelentést tesznek a rendőrségen. Civil ruhás rendőrök akkor fogták el a zsarolót, amikor a város egy pontjára rendelte a fiút, és elvette értékeit.
Az Egri Járási Ügyészség súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntettével vádolja a fiatalkorút, akivel szemben végrehajtandó szabadságvesztés kiszabására és részleges vagyonelkobzásra tett indítványt a vádiratában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld
Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt
Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt
2026. Május 13. 15:00, szerda | Belföld
A független benzinkutasok üzemanyagellátási nehézségektől tartanak, a Mol stabil üzemanyagellátást ígér
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
