Hírek
2015. Október 25. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Tízmilliárd forint támogatás a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására
Több százezer embert érint a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásának támogatása, amelyre két éven keresztül 10 milliárd forintot fordít a kormány
- közölte Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára szombaton az M1 aktuális csatornán.
Mint mondta, 2010-ben 700 ezer ember volt megváltozott munkaképességű és 18 százalékukat foglalkoztatták, de az elmúlt öt évben kibővítették a támogatotti kört és 30 százalékra emelkedett a foglalkoztatottak száma.
Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy több feladatot is el kell még végezni, a mostani támogatással az a céljuk, hogy az elsődleges munkaerőpiacon lévő cégeket segítsék, erre 10 milliárd forintot ad a kormány két éven keresztül. A vállalkozások ezt a pénzt a foglalkoztatást segítő szolgáltatásokra is költhetik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:
2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld
A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
