Hírek
2015. Február 02. 14:17, hétfő |
Helyi
Forrás: lvp/MTI
Tízmilliós kár után ismét üzemel a dobogókői sícentrum

Ismét megnyitott a dobogókői sícentrum főpályája és újra üzemel a felvonója is. Az üzemeltető önkéntesekkel és alpinistákkal állította helyre a létesítmény környékét a tavaly decemberi jégkár után.
Alpinista cégek, illetve önkéntesek bevonásával a 30-40 méteres fákról is eltávolították a sérült gallyakat. A lesikló pályák szélét beborító, a jég súlya alatt kidőlt fák elhordása komoly munkát jelentett, a sícentrum kára pedig meghaladja a tízmillió forintot, árulta el Lőrincz László. A létesítmény vezetője kitért arra, hogy a kárelhárítást a hétvégére befejezték, de – egyelőre csak a 900 méteres főpályán –lehet újra síelni. Mindemellett délután 4 óráig a felvonó is üzemel,illetve kinyitott a kölcsönző és az étterem is.
A sportbarátokat a hétfő reggelre esett közel 5 centiméternyi friss hónak köszönhetően 20-25 centiméteres jó minőségű hó várja Dobogókőn – tette hozzá a sícentrum vezetője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 29. 21:40, kedd | Helyi
Kilenc teherautónyi adományt küldött a Richter Gedeon gyógyszeripari vállalat az Esztergomi SZC Bottyán János Technikum részére
2025. Április 15. 13:06, kedd | Helyi
ELLENŐRIZÜNK A TUNING TALÁLKOZÓN
Az esztergomi rendőrök is ott voltak azon az autós rendezvényen, ahol több szabálytalanságra is fény derült.
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.