Hírek
2018. Június 22. 15:59, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több ezer doboz cigarettával bukott le egy csempész Letenyén
Háromezer doboz cigarettát találtak elrejtve Zalában, egy szerb állampolgár autójában - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Zala megyei igazgatóságának sajtófőreferense pénteken az MTI-t.
Joó Hilda közölte: a zalai pénzügyőrök Letenyén ellenőrizték egy szerb sofőr kocsiját. A csomagtartóban, táskákba rejtve adózatlan cigarettát találtak, ezért a gépkocsit alaposabb vizsgálatra vitték.
Rejtekhelyekről, így az utastérből, a csomagtérből, a lökhárítókból, de még a küszöbök alól is került elő cigaretta, összesen több mint 61 ezer szál. A sofőr a jövedéki termékek eredetét nem tudta igazolni.
A pénzügyőrök a háromezer doboz cigarettát lefoglalták és orgazdaság bűntettének gyanúja miatt büntetőfeljelentést tettek. A várható jövedéki bírság összege megközelítőleg 14 millió forint.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
