Városlista
2023. december 1, péntek - Elza

Hírek

2017. Április 25. 07:22, kedd | Külföld
Forrás: mti - fotón: Ciudad del Este

Több millió dolláros rablás Paraguay-ban, négyen meghaltak

Több millió dolláros rablás Paraguay-ban, négyen meghaltak

Ötvennél is több állig felfegyverzett bandita tartott rettegésben egy várost Paraguayban, ahol egy széfből több millió dollárt raboltak el.

A tettesek menekülés közben és egy rajtaütéskor tűzharcba keveredtek a rendőrséggel, a lövöldözésben négyen meghaltak.

A banditák a brazil határnál lévő, egyébként a csempészetről és erőszakos bűncselekményekről hírhedt Ciudad del Este városban támadták meg az egyik pénzszállító cég telephelyét, ahonnan egy széfből több millió dollárt zsákmányoltak.

A bandatagok egy része motorcsónakokkal menekült Brazíliába a Paraná folyón. A rablók egy csoportja mintegy 50 kilométerre a tetthelytől a brazil rendőrökkel keveredett tűzharcba, a lövöldözésben három bűnöző meghalt, négy társukat pedig elfogták.

Közben a paraguay-i rendőrök is végrehajtottak egy rajtaütést, az ottani lövöldözésben egy rendőr meghalt, öt embert pedig őrizetbe vettek.

A banda a szigorúan őrzött telephelyen több robbanószert is bevetett, hogy hozzáférjen a sok pénzhez a trezorban. A rablással egy időben néhány bandatag megrohamozta a helyi rendőr-főkapitányságot és a helyhatóság épületét, emellett több tucatnyi autót is felgyújtottak a városban és több ezernyi hegyes fémdarabot is az útra szórtak, így akarták megnehezíteni a rendőri beavatkozást a könnyebb menekülés reményében.

A rendőrök a tetthelytől néhány kilométerre öt brazil rendszámú autóra bukkantak, amelyekben fegyvereket és robbanóanyagokat találtak. A rendőrség szerint a nyomok egy Sao Pauló-i brazil bűnbandára utalnak, amely több régióban is uralja a drogkereskedelmet.

Horacio Cartes paraguay-i államfő elrendelte a katonaság bevetését a rablók felkutatása érdekében.

Lorenzo Lezcano belügyminiszter egy helyi tévétársaságnak elismerte, hogy a hatóságoknak információjuk volt egy tervezett nagyszabású támadásról, de annak célját és idejét nem tudták.

Ezek érdekelhetnek még

2023. November 30. 09:17, csütörtök | Külföld

Megérkeztek Romániába a Norvégiától vásárolt első F-16-os harci repülők

Megérkezett Romániába a Norvégiától vásárolt első három F-16-os harci repülőgép - közölte szerdán a román védelmi minisztérium (MAPN).

2023. November 30. 06:00, csütörtök | Külföld

Ferenc pápa még nincs jól, ismét egy munkatársa olvasta fel beszédét

Ferenc pápa a szerdai általános audiencián azt mondta, hogy még nincs jól, s ismét egy munkatársa olvasta fel beszédét influenzás megbetegedése miatt.

2023. November 28. 06:00, kedd | Külföld

Vatikán: Ferenc pápa jobban van

Ferenc pápa állapota jó és stabil, nincsen láza és légzési nehézségei is enyhültek - közölt új információkat az egyházfő egészségének javulásáról Matteo Bruni szentszéki szóvivő hétfőn.