Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2017. Március 20. 07:17, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Több mint ezer film érkezett a Friss Hús fesztiválra

Több mint ezer film érkezett a Friss Hús fesztiválra

Kétszáz magyar és nyolc-kilencszáz nemzetközi film érkezett az 5. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztiválra - mondta el a fesztivál igazgatója az M1 aktuális csatornán vasárnap este.

Deák Dániel úgy fogalmazott: "fájó kötelesség", hogy ilyenkor ki kell választani a harmincnyolc legjobb magyar és tizennyolc külföldi filmet, amely a Toldi mozi vásznára kerül. Ez mindig igazságtalan feladat - mondta, hozzátéve, a remekműveket viszonylag könnyű megtalálni, utána viszont van húsz film, amelyről óriási vitát tartanak.

Jelezte: lesz több olyan film, amely magyar közönség előtt a fesztiválon mutatkozik be, mint Lovrity Anna Katalin Vulkánsziget című, a Berlinalén bemutatott alkotása.

Deák Dániel hangsúlyozta: céljuk, hogy minél több fiatal tehetségnek adjanak lehetőséget a bemutatkozásra a legszélesebb közönség előtt, amelyet filmmel vagy rövidfilmmel most Budapesten el lehet érni.

A fesztiváligazgató azt mondta: évről évre egyre erősebbnek tűnik a felhozatal. Úgy értékelt: "általánosságban a magyar film sikerágazat, nem telik el úgy hónap, és lassan hét sem, hogy ne nyernénk komoly nemzetközi díjat a filmjeinkkel".

A fesztivált március 29. és április 2. között rendezik meg a fővárosi Toldi moziban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld

KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ

A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel