Hírek
2020. Február 24. 16:10, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több mint kétszázezer diákot várnak a pénz és vállalkozói témahétre
Több mint kétszázezer diákot várnak a március 2-án kezdődő pénz és vállalkozói témahét programjaira
- mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára hétfő reggel az M1 csatornán.
Szepesi Balázs elmondta, a programsorozat két részből áll, az elsőben pénzügyi ismereteket adnak át a diákoknak, a másodikban pedig azt, miként lehet vállalkozást szervezni, egy ötlettől a termék előállításáig eljutni.
Hozzátette, meglátása szerint az a jó vállalkozás, amely triviális ötleteket képes egyesíteni, és olyan értékajánlattal jelentkezik, amelyen az emberek korábban nem gondolkodtak.
A diákok számára tartandó órákon kidolgozzák az ötleteiket, beszélnek a megvalósításról, a közös munkáról és arról is, hogy miként lehet egy terméket eljuttatni a vevőhöz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 30. 13:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: felszólítjuk a miniszterelnököt, azonnal hozza nyilvánosságra a von der Leyen-Magyar Péter paktum részleteit
2026. Május 30. 13:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: az uniós források hazahozatalának ára \"az orbáni korrupció\" megszüntetése volt
Egyetlen ára volt a 6000 milliárd forintos uniós források hazahozatalának: az orbáni korrupció folytatásának teljes megszüntetése - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán péntek este.
