Hírek
2020. Március 18. 06:54, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több száz műtét marad el Debrecenben, Pásztón felfüggesztették az egynapos sebészeti ellátást

Az elkövetkező két hétben több mint 850 tervezett, de halasztható műtétet törölnek a debreceni fekvőbeteg-ellátó intézményekben az új koronavírus-járvány miatt - közölte az egyetem sajtóirodája kedden az MTI-vel.
A pásztói Margit Kórház arról tájékoztatott, hogy felfüggesztették az egynapos sebészeti ellátást.
A Debreceni Egyetem (DE) közlése szerint az egyetem klinikai központjának sebészeti klinikáján 250, az idegsebészeten további 250 műtétet mondtak le, a szívsebészeten 5 műtétet halasztanak el, de a sürgős szívsebészeti műtétek folyamatosak, ez átlagosan napi 2 műtétet jelent.
A Kenézy egyetemi kórházban összesen 345 műtétet, ebből 122 traumatológiai, 86 általános sebészeti, 69 fül-orr-gégészeti, 36 urológiai és 32 nőgyógyászati beavatkozást tolnak későbbi időpontra.
A veszélyhelyzet miatti beavatkozások elhalasztása nem érinti a daganatos betegeket, a transzplantáltakat, az immunhiányos állapotban lévőket, és a hematológiai betegségekben szenvedőket.
Az egyetem tájékoztatása szerint azokat a szakrendeléseket, amelyek a betegek károsítása nélkül bezárhatóak, a betegek érdekében szüneteltetik a veszélyhelyzet elmúltáig. A DE-n összesen 492 szakrendelés működik, ebből 277 a Kenézy egyetemi kórházban, 215 pedig a klinikai központban.
A klinikai központban és a Kenézy kórházban is növelték az intenzív ágyak számát.
A pásztói Margit Kórház főigazgatója arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az intézményben felfüggesztették az egynapos sebészeti ellátást, a szakrendeléseken pedig korlátozásokat vezettek be.
Boczek Tibor közölte: keddtől visszavonásig nem fogadnak területen kívüli beteget a járóbeteg-ellátásban, a magánrendelések pedig szünetelnek.
Több szakrendelésre kizárólag "Sürgős" megjelölésű beutalóval érkezhetnek betegek, ilyen például a belgyógyászat, a laboratórium, a szemészet vagy a tüdőgyógyászat.
Más szakrendeléseken ugyanakkor - a többi között a diabetológia, a neurológia vagy a kardiológia - nincs mód személyes megjelenésre, csak telefonos konzultációra a szakszemélyzettel, illetve a kezelőorvossal, és elektronikus vényfelírásra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton
A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat
2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld
Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve
2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld
Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.
2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld
Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon
Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal