Városlista
2026. február 5, csütörtök - Ágota

Hírek

2016. Szeptember 11. 14:39, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Több száz tonna hulladék ég Oroszlány közelében

Több száz tonna hulladék ég Oroszlány közelében

A Vértesi Erőmű telephelyén, Oroszlány közelében kigyulladt egy négyezer tonnás hulladéktároló egy része. A több száz tonnányi izzó anyag oltásán 11 tűzoltó, 3 fecskendő és több munkagép dolgozik

- mondta el a megyei katasztrófavédelem szóvivőhelyettese vasárnap az MTI-nek. Káli Sándor tájékoztatása szerint a telephelyen az erőműi célra hasznosítható őrölt hulladékhalom alulról több ponton begyulladt. A tűzoltók péntek óta munkagépekkel hordják ki a tárolóból az anyagot és vízzel oltják, a vasárnap déli órákra az izzó hulladék felét már eloltották.

A szóvivőhelyettes hozzátette, szombaton a katasztrófavédelem laborkocsijának mérése szerint csak a tűz közelében került egészségre káros anyag a levegőbe, a méréseket vasárnap is folytatják. Az oltásban részvevők az elhárítás közben légzőkészülékben dolgoznak.

Káli Sándor elmondta, a csarnokból az udvarra kihozott anyagból az oltás közben gőz is felszabadul, ezért lakosság a környéken kellemetlen szagot érezhet, illetve gőzfelhőt láthat. Az oltás várhatóan hétfő reggelre fejeződik be.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld

Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését

2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk

A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.