Városlista
2026. június 1, hétfő - Tünde

Hírek

2020. Március 25. 09:01, szerda | Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Kovács Tamás

Több száz tonnányi, a védekezéshez szükséges eszköz érkezik még Kínából

Több száz tonnányi, a védekezéshez szükséges eszköz érkezik még Kínából

Több száz tonnányi, a koronavírus-járvány elleni védekezéshez szükséges eszköz érkezik még Kínából - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.

Szijjártó Péter kedden fogadta Tuan Csie-lung kínai nagykövetet. A nagykövet hangsúlyozta, hogy Kína külön hálás Magyarországnak, amiért elsőként nyújtott segítséget Kínának a koronavírus-járvány kitörésekor. Kína pedig viszonozza a segítséget - tette hozzá.

A miniszter megköszönte Kína hozzájárulását ahhoz, hogy Magyarország sikeresen tudjon védekezni a koronavírussal szemben. Szólt arról, hogy már eddig is érkezett és a következő napokban, sőt hetekben is több repülőgépnyi szállítmányt vár Magyarország, amelyek több száz tonnányi védekezéshez szükséges anyagot fognak hozni Magyarországra Kínából.

Szijjártó Péter a találkozón hangsúlyozta: a kihívások nem csak arra jók, hogy leküzdjük őket, hanem arra is, hogy megtudjuk, kik az igazi barátok.

A miniszter a Facebook-bejegyzésében hozzátette: "ennyit a keleti nyitás szükségességéről és megalapozottságról".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 01. 10:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a közmédia vezérigazgatóinak azonnal távozniuk kell

Miután bebizonyosodott, hogy a vezetők utasítására készültek a közmédiában a Tisza Pártot lejárató anyagok, Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatóknak azonnal távozniuk kell!

2026. Június 01. 07:01, hétfő | Belföld

Sulyok Tamás: továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet

Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet - jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.

2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld

Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P