Hírek
2019. Március 28. 09:24, csütörtök |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - illusztráció: pixabay
Több százezer forint értékben lopott bicikliket a környéken

Az Esztergomi Járási Ügyészség indítványozta annak férfinak a letartóztatását, aki márciusban, két hét leforgása alatt hét rendbeli lopás bűncselekményét követte el.
Az elkövető március 4-én Táton egy bevásárló üzlet elől egy 135 ezer forint értékű kerékpárt, ezt követő néhány nap múlva ugyancsak Táton egy melléképületből egy 157 ezer forintos biciklit tulajdonított el, illetve március 6-án Tokod-Üveggyáron egy söröző elől lopott el egy 320 ezer forintos kerékpárt. A férfi március 12. és 16 között egy tokodaltárói udvarról fémből készült, összesen 6000 forint értékű tárgyakat vitt el, egy másik tokodaltárói ingatlan fészeréből 22 ezer forint értékű rézcsövet és marógépet lopott - számolt be az esetekről az ügyészség.
A gyanúsított március 17-én egy tokodi fatelepre akart behatolni lopási szándékkal, azonban a riasztó ebben megzavarta, ezért a helyszínről elmenekült. Végül március közepén egy második tokod-üveggyári ingatlanra ment be, és onnan egy 50 ezer forint értékű hegesztőt lopott, amelyet ezután értékesített.
A nyomozó hatóság elfogatóparancs alapján fogta el a gyanúsítottat, akinek a letartóztatását az ügyészség indítványozta, mert a gyanúsítottal szemben fenn áll a bűnismétlés veszélye, illetve a bizonyítás meghiúsításának veszélye, valamint annak a veszélye is, hogy a büntetőeljárásban elérhetetlenné válna.
Az Esztergomi Járásbíróság az ügyészség indítványának helyt adott, és elrendelte az elkövető letartóztatását egy hónap időtartamra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi
Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra
Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.
2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi
ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA
Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.
2025. Május 22. 09:52, csütörtök | Helyi
Meghívó - Magyar Hősök Emlékünnepe
2025. Május 22. 09:32, csütörtök | Helyi
Jöjjön el gyermekével a Richter Tűzoltó Gyereknapra!
Május 25-én, vasárnap immár negyedik alkalommal rendeznek interaktív gyereknapot a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének nagyparkolójában.