Hírek
2017. November 28. 09:05, kedd |
Helyi
Forrás: közlemény
Töretlen a fiatal esztergomi sakkozók fejlődése - 100 százalékkal a bajnokságban

November 25-én, szombaton a megyei gyermekbajnokságban az esztergomi Babits Mihály Általános Iskolában fogadta az Esztergomi Sakkiskola a tatabánya-kertvárosi Lángos Józsa ifjúsági sakkcsapatát.
A helyszínt a kényszer szülte, mert meghibásodott az esztergomi sakkiskolában a fűtésrendszer, amit jelenleg javítanak a szakemberek. A legerősebb tatabányai gyermekcsapat nagy arányban nyert az első fordulóban, így rangadó volt a találkozó. Nem voltak kedvezőek az előjelek, mert Marosvári Gergő egész héten beteg volt, így nem tudta vállalni a játékot. A 2008-as születésű Paksai Nikolett lépett a helyére, aki egyre többet sakkozik. Hiába voltak a vendégek több évvel idősebbek, a mieink bizonyították tehetségüket. Pétervári Szabolcs és Fekete László 4-4 győzelméhez nem férhetett kétség, ez a 8 pont adott papírforma volt a rangadón. A 2007-es születésű Spanberger Richárd 4-3 ponttal járult a győzelemhez, míg Paksai Nikolett 1 pontot szerzett, így alakult ki a 12-4-es győzelem. Az Esztergomi Sakkiskola eddig 100 százalékos a bajnokságban.
Vasárnap az NB II-ben az Esztergomi Sakk Club a rutinos és erős biatorbágyi sakkozókat fogadta a Szentgyörgymezői Olvasókörben. A fiatal sakkozóink megint bizonyították játékerejüket, ők voltak a csapat motorjai. Jól küzdöttek versenyzőink, de várható vereség lett a mérkőzés vége:
Esztergomi Sakk Club-Viadukt Biatorbágy 4-8
Győztek a csapatból: Szabó Márton Mihály az első és Fekete László a tizenkettedik táblán.
Döntetlenül: Kiss László a másodikon, Rancsó Márk a negyediken, Balonyi Roland a nyolcadikon és Pétervári Szabolcs a tizenegyediken végzett.
December 3-án Pátyon vendégeskedik NB II-es csapatunk, majd 17-én a Tatabányai Turul érkezik Esztergomba, ezen a két meccsen javíthatják sakkozóink a jelenlegi 50 százalékos pozíciójukat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi
Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra
Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.
2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi
ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA
Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.
2025. Május 22. 09:52, csütörtök | Helyi
Meghívó - Magyar Hősök Emlékünnepe
2025. Május 22. 09:32, csütörtök | Helyi
Jöjjön el gyermekével a Richter Tűzoltó Gyereknapra!
Május 25-én, vasárnap immár negyedik alkalommal rendeznek interaktív gyereknapot a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének nagyparkolójában.