Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2021. November 24. 07:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Továbbra is nagy mennyiségben van jelen a szennyvízben a vírus örökítőanyaga

Továbbra is nagy mennyiségben van jelen a szennyvízben a vírus örökítőanyaga

Továbbra is nagy mennyiségben van jelen a szennyvízben a koronavírus örökítőanyaga - közölte a Nemzeti Népegészségügy Központ kedden az internetes oldalán.

Mint írták, a szennyvízmintákban a koronavírus örökítőanyagának átlagos koncentrációja továbbra is magas, és a minták többségét stagnáló tendencia jellemzi. Csökkenés két városban, Szekszárdon és Szolnokon figyelhető meg.

Hozzátették: a koronavírus-örökítőanyag szennyvízben mért koncentrációja a mintavételi helyek többségében az emelkedett kategóriába esik.

Az NNK felhívta a figyelmet arra, hogy akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát. Azt is kérik,hogy az emberek tartsák be a 1,5 méteres távolságot, viseljenek maszkot a tömegközlekedési eszközökön, továbbá gyakran és alaposan mossanak kezet. Az NNK javasolja, hogy mindenki éljen a védőoltás lehetőségével.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld

Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.