Hírek
2017. Június 15. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Továbbra is sokan tartoznak tartósan az adóhatóságnak
Továbbra is sok magánszemély és egyéni vállalkozó tartozik tartósan a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) - derül ki a NAV honlapján közzétett adatokból.
Március végén 3119 magánszemély és egyéni vállalkozó tartozott - egyenként - több mint 10 millió forinttal, 180 napon keresztül folyamatosan az adóhatóságnak, közülük 2338 magánszemély, 751 egyéni vállalkozó, 30 pedig lakcím nélküli adózó volt. Együttes adósságuk a 10 millió forintos küszöbértékkel számolva 31,19 milliárd forintra rúg, valóságos tartozásuk azonban ennél nagyobb, hiszen vannak, akiktől ennek a többszörösét követeli a NAV.
Az adóhatóság negyedévente teszi közzé a tartós adósok listáit, amelyek magánszemélyek esetében csak az adózó nevét és címét, egyéni vállalkozók esetében a székhelyet és az adószámot tartalmazzák, a fennálló tartozás összegét nem ismertetik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.

