Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2023. Február 01. 14:14, szerda | Belföld
Forrás: mti

Új felsővezetőket választottak a Vodafone élére

Új felsővezetőket választottak a Vodafone élére

A Vodafone Magyarország Zrt. igazgatósága Blénessy Lászlót, a 4iG csoport üzleti folyamataiért felelős általános vezérigazgató-helyettesét választotta meg új vezérigazgatónak, és változott a vezérigazgató-helyettesek személye is a nemrég felvásárolt telekommunikációs cégnél - közölte a 4iG távközlési és informatikai vállalat szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

Az új vezérigazgató munkáját általános vezérigazgató-helyettesként Tábori Tamás, a 4iG tulajdonában lévő DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. ügyvezetője segíti, aki kettős pozíciójában a társaságok szolgáltatási területeinek összehangolását támogatja majd.

A Vodafone pénzügyi vezérigazgató-helyettese Thurzó Csaba, a 4iG csoport gazdasági vezérigazgató-helyettese lett.

Március 1-jétől a 4iG felsővezetésébe újabb vezérigazgató-helyettes érkezik Sacha Dudler személyében, aki a transzformációs és integrációs folyamatok irányításáért felel a teljes csoporton belül.

Az új vezetők feladata a csoporton belüli szinergiák azonosítása és az üzleti működési folyamatok összehangolása lesz - összegezte a tőzsdén jegyzett vállalat az MTI-nek eljuttatott közleményében.

A Vodafone vezetésével ideiglenesen megbízott Révész Balázs korábbi pozíciójában, a lakossági szolgáltatások üzletág vezérigazgató-helyetteseként folytatja munkáját - tájékoztattak.

A Vodafone Magyarország felvásárlása pénzügyileg kedden zárult le: a 4iG Nyrt. leányvállalataként működő Antenna Hungária Zrt. 51 százalékos, míg a magyar állam képviseletében eljáró Corvinus Zrt. 49 százalékos tulajdonrészt szerzett a telekommunikációs cégben. A Gazdaságfejlesztési Minisztérium korábbi közleménye szerint ez volt a rendszerváltozás utáni időszak legnagyobb vállalati felvásárlása.

A budapesti központtal működő, magyar többségi tulajdonosi hátterű 4iG Nyrt. részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek, a cég papírjai kedden 703 forinton zártak, az elmúlt évben legmagasabb értékük 910 forint, a legalacsonyabb 625 forint volt.

Címkék: 4iG, vodafone

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal

2025. Szeptember 25. 06:54, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell

A magyar politikában eddig soha nem látott megtorlásnak kell következnie és a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell elkövetett tetteiért -

2025. Szeptember 25. 06:51, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter az ukrajnai háborúról és a kétoldalú együttműködésről egyeztetett Szergej Lavrovval

Az ukrajnai háború, illetve a kétoldalú gazdasági és energetikai együttműködés legfontosabb kérdéseiről egyeztetett orosz kollégájával, Szergej Lavrovval Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán New Yorkban.