Városlista
2025. augusztus 17, vasárnap - Jácint

Hírek

2018. Október 04. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay

Új légitársaság jelenik meg Budapesten, új járatok indulnak télen

Új légitársaság jelenik meg Budapesten, új járatok indulnak télen

Új légitársaság jelenik meg és új légi járatok is nyílnak az október 28-ával induló téli menetrendi időszakban - közölte szerdán a Budapest Airport az MTI-vel.

A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér üzemeltetőjének tájékoztatása szerint a 2017-ben alapított grúz MyWay légitársaság járatot nyit Tbiliszi és Budapest között, a társaság Boeing 737-eseivel hetente háromszor közlekedik majd a két főváros között.

Négy új járat is indul a brit szigetek és Magyarország között, az easyJet heti kétszer közlekedik majd London Southendre, illetve Manchesterbe, a Wizz Air heti három járatot indít Doncaster/Sheffield repülőterére, a LOT lengyel légitársaság a város pénzügyi negyedének közvetlen közelében fekvő London City légikikötőbe indít járatot, amely hetente 14-szer közlekedik.

A Wizz Air az izraeli Ovda repülőterére, a Ryanair Ammanba, valamint Marseille-be is repül majd a téli menetrendi időszakban.

Egyes légitársaságok már a március 28-ával induló nyári menetrendi időszakra érvényes új járataik egy részét is bejelentették: a Ryanair Corkba, Cagliariba, Bariba és Sevillába is indít járatot, a francia Transavia pedig jövő tavasztól a Loire folyó torkolatában fekvő Nantes városát teszi elérhetővé.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld

Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok

Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.

2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld

Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt