Hírek
2019. December 03. 07:15, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció_ police.hu
Új szöveget vetettek be unokázós csalók, sikerrel is járt a trükk
Elfogták a fővárosi rendőrök azt a párost, akiknek segítségével egy új módszerrel tévesztettek meg időseket.
Hozzátartozójának kiadva magát hívott fel egy egyelőre ismeretlen férfi november 15-én egy idős férfit. A telefonáló – akit az idős unokájának hitt – a férfinak azt a történetet adta elő, hogy ittasan vezetett és balesetet okozott, ami miatt eljárást fognak ellene indítani. A nyomaték kedvéért a telefonáló szintén ismeretlen társa rendőrnek kiadva magát azt mondta, ha egy általuk megadott számlaszámra átutalnak 1,7 millió forintot, a sértett rokona megússza a büntetést – közölte a rendőrség oldalán.
A kért összeget a csalók meg is kapták, amit számlájukról több részletben fel is vettek. A nyomozás során kiderült, hogy a számlaszám, melyet a sértettnek az utaláshoz megadtak, a 25 éves budapesti Sz. Róberthez köthető, aki élettársával, a 22 éves Cs. Alexandrával együtt vette fel a kicsalt pénzt.
Ugyanezzel a történettel kerestek meg a csalók egy másik férfit is november 19-én, akitől szintén 1,7 millió forintot kértek azért, hogy rokona ellen ne induljon eljárás. Szerencsére itt a kiszemelt áldozat felesége rájött az átverésre és nem utalták el a kért összeget, majd az esetről értesítették a rendőrséget.
A csalás sorozat tovább folytatódott november 28-án. Ekkor már 2,2 millió forintot követeltek a felhívott házaspártól, akik el is mentek bankjukba, de szerencséjükre a tranzakciót nem tudták azonnal végrehajtani. Időközben beszéltek igazi rokonukkal is, aki rádöbbentette őket a csalásra.
A BRFK unokázós nyomozócsoportja november 29-én Budapest XIV. kerületében egy Szatmár utcai lakásban elfogta a 25 éves budapesti Sz. Róbertet és élettársát, a 22 éves Cs. Alexandrát, akiket csalás bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgattak ki, őrizetbe vettek és kezdeményezték letartóztatásukat. A bíróság mindkét gyanúsított esetében bűnügyi felügyeletet rendelt el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld
Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály
2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld
Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás
Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon
2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás a héten is
2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld
Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök
A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.

