Hírek
2020. Április 26. 06:47, vasárnap |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/illusztráció: mti
Újabb életeket követelt a koronavírus Magyarországon, megyénkben nőtt a fertőzések száma
Már 2500-ra nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma és elhunyt 10 beteg – közölte a koronavirus.gov.hu oldal.
Újabb 57 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 2500-ra nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Elhunyt újabb 10 krónikus beteg. Ezzel 272 főre emelkedett az elhunytak száma.
485-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból.
Jelenleg 927 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 56-an vannak lélegeztetőgépen. A betegek számának növekedése miatt a kórházak országszerte növelik ágykapacitásaikat készülve a tömeges megbetegedések fázisára.
Komárom-Esztergom megyében a szombati 70 beteghez képest kettővel nőtt a fertőzöttek száma vasárnapra.
Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1274 ember) és Pest megyében (350) van a legtöbb fertőzött.
Ezt követi Fejér megye (251), Győr-Moson-Sopron megye (75), Komárom-Esztergom megye (72), Csongrád megye (63) és Borsod-Abaúj-Zemplén (62).
Békés megyében van a legkevesebb (13) fertőzött Magyarországon.
A csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus.
A beazonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be az ajánlásokat és a kijárási korlátozásokat. Különösen kérik a szakemberek a budapestieket, hogy tartsák be a korlátozásokat, mert a fővárosban van a legtöbb fertőzött.

Ahogy az eddigi elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért nyomatékosan kérjük az időseket, hogy maradjanak otthon, és a bevásárláshoz kérjék hozzátartozóik vagy az önkormányzat segítségét. Az idősotthonok ellenőrzése zajlik, az intézmények vezetőit és a fenntartókat kérjük a járványügyi intézkedések fokozott és folyamatos végrehajtására.
Korábbi cikkek:
Együtt polgárőreinkért! - Segítsünk a segítőknek!
Erőn felül teljesítenek az ápolók és gondozók az esztergomi idősotthonban is
Gőzerővel dolgozik a Várszínház, hogy minél előbb elkezdődhessen az évad

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

