Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2020. November 22. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/KKM/Király Márton

Újabb gyógyszerszállítmány érkezett, ezúttal Japánból

Újabb gyógyszerszállítmány érkezett, ezúttal Japánból

Újabb egymillió darab, favipiravir hatóanyagú tabletta érkezett szombaton Magyarországra, ezúttal Japánból, ez segíti a koronavírus miatt kórházban ápolt betegeket abban,

hogy minél előbb meggyógyuljanak és elkerülhessék a tüneteik súlyosabbá válását - mondta a külgazdasági és külügyminiszter a közösségi oldalán közzétett videójában.

Szijjártó Péter hangsúlyozta: egész Európa küzd a világjárvánnyal, Magyarországon is egyre többen fertőződnek meg, és egyre több embert kezelnek kórházban.

Azok a betegek, akiknek már tüneteik vannak, jó, ha szednek olyan favipiravir hatóanyagú gyógyszert, amellyel megelőzhető a tünetek súlyosabbá válása - tette hozzá a külgazdasági és külügyminiszter.

Ezért Szijjártó Péter fontosnak nevezte, hogy a gyógyszerből folyamatos ellátás és utánpótlás legyen. Ez az ellátás és utánpótlás keletről érkezik - emelte ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben