Hírek
2018. Július 04. 08:14, szerda |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/fotók: facebook.com/RomanekEtelka
Újabb kitüntetettjei vannak Esztergomnak
Egy Pro Urbe- és három Gönczy Béla-díjat adományozott Esztergom az idei Semmelweis Napon a múlt héten.
Semmelweis Ignác születésnapján az egészségügyi dolgozók, többek között orvosok, mentők, nővérek, szakápolók, asszisztensek, gyógyszerészek előtt tiszteleghettünk. Esztergomban június 29-én rendezett ünnepséget a Várban az önkormányzat, mely átadta az alkalomból a Pro Urbe Esztergomért- és Gönczy Béla-díjakat.
Az eseményen Bánhidy László alpolgármester egyebek között azzal köszöntötte az ünnepség résztvevőit, hogy az egészségügyi dolgozók azok a pótolhatatlan szakemberek, akikkel mindenki találkozik életében többször is, és akik azon fáradoznak, munkálkodnak, hogy meggyógyuljunk és így teljesebb életet élhessünk.
Az idei Semmelweis Napon a Vaszary Kolos Kórház számos szakembere kapott oklevelet, négy esztergomi orvos pedig díjban részesült. Pro Urbe Esztergomért-díjat kapott Söröss Jenő, Gönczy Béla-díjat kapott Gréger Ottília, Bense Tamás és Tőrös Péter.

Pro Urbe Esztergomért-díjat az kaphat, aki szakterületén végzett munkásságával kiemelkedő módon járult hozzá a város gyarapodásához.
A Gönczy Béla – Esztergom Egészségéért-díjat pedig azoknak adományozható, akik szakterületükön végzett munkásságukkal kiemelkedő módon járultak hozzá az egészségügy színvonalának felemeléséhez.

A Semmelweis Napon az ünnepség mellett az egészségügyi dolgozók megemlékeztek a nemrég elhunyt Binder Ágota gyermekorvos és Lassú Imre háziorvos emléke előtt.


Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 08:50, kedd | Helyi
Rekordadománnyal zárult a Richter Egészségváros 2025-ös szezonja
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi
TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT
a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával

