Városlista
2025. december 21, vasárnap - Tamás

Hírek

2021. Szeptember 29. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Újabb nagy adag vakcina-szállítmány érkezett Magyarországra

Újabb nagy adag vakcina-szállítmány érkezett Magyarországra

A héten megint több mint 420 ezer adag Pfizer/BioNTech-vakcina érkezett Magyarországra, ezzel meghaladta a 9,2 millió adagot az országba szállított mennyiség

- közölte a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. kedden az MTI-vel.

Azt írták: a Pfizer kilenc hónapja heti rendszerességgel szállítja Magyarországra a Covid-19 elleni vakcinát, ez volt a 41. szállítmány.

A cég 2021 első negyedévében leszállított több mint 1,5 millió adag oltóanyagot, a második negyedévben több mint 4,6 millió adag, a harmadik negyedévben pedig 3,2 millió adag vakcinát szállított az országba.

A Pfizer és a BioNTech az előrejelzések szerint idén 3 milliárd adag vakcinát gyárt és szállít világszerte - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.